31.10.2023 r. w naszej szkole odbyła się akcja „Przerwa na czytanie”. Była to IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu osób czytających podczas przerw. „Przerwa na czytanie” organizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

W  SP18 Zielona Góra „Przerwę na czytanie” rozpoczęła Dyrekcja:  p. Andrzej Brychcy oraz p. Lidia Kalinowska czytając przez radiowęzeł „Lokomotywę” J. Tuwima. Następnie uczniowie „Osiemnastki” zanurzyli się w swoich lekturach. Czytali w szkolnej bibliotece, czytelni,  świetlicy, na korytarzach, schodach, w ławkach, pod ławkami, na siedząco, leżąco, jak kto lubi! W oddziale przedszkolnym oraz pierwszych klasach wychowawcy czytali najmłodszym uczniom. Do akcji włączyli się także pracownicy szkoły!

Celem „Przerwy na czytanie” było promowanie czytelnictwa oraz integracja środowiska szkolnego.

Dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za przyłączenie się do akcji!